Rodzaje obrzezania

Istnieją cztery podstawowe rodzaje obrzezania, określane w angielskiej terminologii jako  High and Tight, High and Loose, Low and Tight oraz Low and Loose.

Różnią się one od siebie ilością pozostawionej skóry oraz miejscem nacięcia i jednocześnie lokalizacją blizny. Gdy jest ona położona blisko żołędzi, mówi się o obrzezaniu typu low, natomiast jeśli blizna znajduje się daleko od żołędzi, wówczas obrzezanie określa się jako high. Zależnie od ilości skóry, która zostaje wycięta, obrzezanie można podzielić na typ loose (luźne) lub tight (ciasne).

High and Tight

Pierwsza z wymienionych metod, czyli High and Tight, to najpopularniejszy i najczęściej stosowany rodzaj obrzezania.

Polega ona na tym, że z trzonu penisa wycina się fragment skóry i zewnętrzną część napletka. Natomiast jego wewnętrzna część bądź nie jest usuwana w ogóle, bądź też jedynie częściowo.

Blizna, która pozostaje po tego typu obrzezaniu, zlokalizowana jest w dużej odległości od żołędzi, jest przy tym wyraźnie widoczna.

Gdy penis znajduje się w stanie spoczynku, jego głowa jest całkowicie odsłonięta.

High and Loose

Druga metoda obrzezania, zwana High and Loose, charakteryzuje się tym, że wewnętrzna cześć napletka pozostaje nieusunięta lub usunięta w bardzo małym stopniu.

W przeciwieństwie do High and Tight, w tym przypadku ilość skóry trzonu oraz zewnętrznej części napletka jest stosunkowo niewielka. Dzięki temu podczas erekcji możliwy jest ruch nieusuniętej skóry.

Pokrywa ona fragmentarycznie żołądź, gdy penis znajduje się w stanie spoczynku.

Low and Tight

Low and Tight to metoda obrzezania, w efekcie której ilość pozostawionej skóry podczas erekcji nie przesuwa się, a w spoczynku żołądź jest odkryta. Jest więc podobna do pierwszego typu obrzezania. Różni się od niej natomiast miejscem blizny oraz rodzajem usuniętej skóry.

Usunięta zostaje duża część wewnętrznej strony napletka, a blizna znajduje się w bliskiej odległości od głowy penisa. Czasami blizna może być niewidoczna, gdy znajdzie się ona po obręczą żołędzi. Jest to możliwe przy całkowitym usunięciu wewnętrznej warstwy napletka.

Low and Loose

Ostatni z rodzajów obrzezania, czyli Low and Loose, polega na usunięciu dosyć sporej części wewnętrznej warstwy napletka. Jednakże ilość pozostawionej skóry trzonu jest na tyle duża, że w stanie spoczynku penisa pokrywa żołądź częściowo lub całkowicie. Podczas erekcji możliwy jest ruch skóry wzdłuż trzonu penisa.

Wybór określonej metody obrzezania powinien być skonsultowany ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *