Blizna po obrzezaniu

Po zabiegu obrzezania w operowanym miejscu pozostaje blizna. W zależności od miejsca nacięcia blizna może być zlokalizowana blisko żołędzi penisa lub w pewnym od niej oddaleniu. W przypadku zastosowania metod obrzezania „high” blizna pooperacyjna znajduje się dalej od żołędzi. Natomiast blizna umiejscowiona blisko żołędzi jest charakterystyczna dla technik „low”.

Blizna po obrzezaniu może, ale nie musi być widoczna. Jest to zależne od rodzaju wykonanej operacji. Po obrzezaniu typu „High and Tight” blizna jest bardzo widoczna, podobnie w przypadku zabiegu „High and Loose”. Obrzezanie „Low and Tight” powoduje, że blizna znajduje się blisko żołędzi, jednakże wprawny chirurg jest w stanie wykonać takie cięcie, ze blizna będzie zupełnie niewidoczna – mieści się ona wówczas pod obręczą żołędzi. Niewidoczność blizny jest również zaletą obrzezania „Low and Loose”. Tę metodę obrzezania mężczyźni często wybierają właśnie ze względu na niewidoczność blizny.

Blizna po obrzezaniu pojawia się w miejscu nacięcia, po zagojeniu rany, które trwa około miesiąca. Prawidłowe gojenie rany wymaga odpowiedniej higieny krocza – nie wolno przemywać go mydłami perfumowanymi, a jedynie wodą z szarym mydłem lub naparem z rumianku. W niektórych przypadkach urolog przepisuje odpowiedni krem z antybiotykiem.

Usuwanie blizny po obrzezaniu może trwać nawet do kilku miesięcy. Zazwyczaj stosuje się w tym celu odpowiednią maść przepisaną przez lekarza. Blizna pooperacyjna nie powinna powodować dużego bólu ani dyskomfortu podczas stosunku. W trakcie erekcji powinna się ona rozciągać w sposób bezbolesny. Jeśli blizna uciska, można ją delikatnie rozciągnąć, pod warunkiem, ze jest jeszcze świeża i że rana już całkowicie się zagoiła. Rozciąganie polega na masowaniu blizny na przemian z maścią i bez niej. Nie należy jednak podejmować tego typu działań bez konsultacji z lekarzem, ponieważ postępowanie po zabiegu obrzezania powinno być indywidualnie dostosowane do konkretnego przypadku. Po trzech miesiącach po operacji obrzezania należy zgłosić się do lekarza w celu kontroli wyglądu blizny.

Jeśli w miejscu, w którym znajduje się blizna, pojawia się odczuwalny podczas wzwodu ból lub jeśli pomimo stosowania odpowiednich preparatów po kilku miesiącach blizna nie zmniejsza się, należy udać się do specjalisty. Wielu chirurgów zajmujących się plastyką genitaliów wykonuje korekty blizn po obrzezaniu, usuwając się operacyjnie za pomocą skalpela lub z użyciem lasera.

1 myśl w temacie “Blizna po obrzezaniu

 1. Marek

  Witam. Niedawno trafiłem na tą stronę, wcześniej czytałem forum o stulejce. Pozwolę sobie napisać o swoim problemie. By było on bardziej czytelny i bym na nowo nie musiał się rozpisywać, skopiowałem swoje kolejne wpisy z forum. Proszę się z nimi zapoznać i będę wdzięczny za odpowiedzi.
  1. Witam, będę bardzo wdzięczny za jakieś porady, zanim znowu skontaktuję się z lekarzem. Około roku, może więcej, zacząłem mieć kłopoty ze ściąganiem napletka. mam 54 lata więc jestem dojrzałym mężczyzną i nie miałem z tym nigdy żadnego problemu. Ból następował w czasie erekcji, w stanie spoczynku spokojnie mogłem tzw. robic co chcć z napletkiem, zero bólu, także w czasie erekcji w czasie dużego nawilżania można było jakoś wytrzymać w czasie sexu. Urolodzy, lekarze nie widzieli potrzeby dokonania zabiegu ale gdy to naprawdę było już dość dyskomfortowe, lekarz, w klinice gdzie dokonuje się operacji ‚stulejkowych’ obrzezania itd po zbadaniu mnie, powiedział, że nie jest potrzebny zabieg obrzezania ale nacięcia penisa tak by hm.. nacisk po zabliznieniu rany ustąpił. I tak było, co prawda została dość spora blizna (biały ślad), mały fragment jakby zgrubienia (ale nie oponka) w miejscu cięcia i problem zniknął. To było ok rok temu. Ale wrócił, od około pół roku mam w sumie znowu to samo, mnie bólu w czasie spoczynku, więcej, podobnie jak wtedy w czasie erekcji, w na wysokości 2 cm pod żołędzią jest nadal takie mocne zwężenie skóry, że znowu jakby ten sam problem. raczej nie chciałbym się obrzezać, nacinanie znowu, kolejna blizna na penisie i za rok może znowu nawrót problemu ? Czy są jakieś kremy które mogą uelastycznić skórkę, całego penisa. Wczoraj miałem z moją partnerką int. sex ( w pochwie, gdzie penis się „obnaza”, chcodzi cały napletek, od biedy mozna wytrzymać ból choć boli) ale na drugi dzień penis boli jak poraniony, OBTARTY. Sex francuski jest ok jeśli partenerka już wie jak to robić, bez znacznego, mocnego ściągania napletka. Będę wdzięczy za pomoc ew. zamieszczę zdjęcia choć w sumie opisałem problem (zdjęcia: http://i.imgur.com/cDLhRbl.jpg, http://i.imgur.com/RbS1ODw.jpg, http://i.imgur.com/qGW3RrF.jpg, http://i.imgur.com/G3gTuva.jpg ,http://i.imgur.com/nGiq0g1.jpg , http://i.imgur.com/RZlHHts.jpg )
  2. W odpowiedzi na sugestię, że to była plastyka napletka odpisałem: O to chodzi, że nie. Miałem tylko nacięcie wzdłuż penisa, tam gdzie blizna. Każdy lekarz stwierdzał, że u mnie nie by lo potrzeby robić zadnego obrzezania. To była prawda, mogłem ściągać napletek jak chciałem choć w dużej erekcji bolało. Zabieg u chirurga co robił stulejki. Naciął i zeszył. 5 minut zabiegu i ok. rok było ok, teraz trochę jakby nawrót, choć wiem, że ból może być też spowoodwany, że zatarłem, polękane naczynka w zbliżeniu ale faktem jest, że mam nadal zwężenie pod nasadą żołędzi, która uwiera w czasie wzwodu. Napletek mogę zsuwać, jak juz jest sciagniety i obsunięty (odsłonięta żołądź ) jest nawet ok ale same ruchy frykcyjne, czyli mocne naciąganie całej odsłoniętej skóry w dół to ból. Jeśli uznasz, ze dać zdjecie w czasie wzwodu to ok. Aha, tak się zastanawiam, smarowałem trochę penisa maściami na blizny, w sumie może zaszkodziło ? (Alantan plus, Cepan) i coś podobnego ale już je wyrzuciłem), AHA, gdy to się zaczynało trochę te b óle sytaucja była jak rpzed półtora roku, swędzenie w miejscach zwęzenia, teraz urolog zalecił mi maść antygrzybiczną. Trcohę pomogło na swedzenie. Pozdr
  3. Oto seria fotek, jest już trochę lepiej, na fotce zaznaczyłem linie ciecia, zdjęcia gdy mogę zsuwać napletek, widocznie wcześniej przesadziłem i bolało mnie bo popękane. na fotce też widać jakby zwężenie w penisie, przy pełnej erekcji ta zwężona część opada w dół i boli bardzo w czasie stosunku lub w samej części osuwania w górę i w dół, czekam na komentarze
  Fotki: http://i.imgur.com/gSYEXWa.jpg http://i.imgur.com/je1FcUR.jpg http://i.imgur.com/cwVLUgY.jpg http://i.imgur.com/2wvOyPU.jpg http://i.imgur.com/E6gxrat.jpg http://i.imgur.com/YUXW211.jpg http://i.imgur.com/eAsGKt3.jpg http://i.imgur.com/JWyB164.jpg Kilka fotek zbliżenia, widać popękane trochę naczynia, zdjęcia sprzed pół godziny Pozdro
  4. Hej, nie, nie miałem żadnej plastyki. Byłem u jednego z najlepszych chirurgów, sprawdzałem go też na forum.Żadne lekarz, urolog czy chirurg nie sugerował mi obrzezania bo wg. nich miałem niewielki problem z tym i właśnie poluzowanie obcisku na penisie poprzez nacięcie – sugerował to KAŻDY – spowoduje pomoc. Na razie jest nieźle. Nie wyobrażam sobie obrzezać się, bo mam tak czuły napletek, że chodziłbym jak kowboj przez hm..pół roku. Może rzeczywiście wstrzymam się teraz przed sexem. Dzisiaj chciałem spróbować, w sumie już mnie nie piecze ale co innego jest samemu odsuwać napletek a co innego w czasie sexu. Zobaczę co dalej. Czy stosować jakieś maści, żele ?
  TO BYŁ KILKA MIESIĘCY TEMU
  Wróciłem tam na forum i napisałem:
  5/ Chyba czeka mnie zabieg, choć bronię się przed tym. Znowu wrócił ten sam problem. Znowu mnie boli przy odsłanianiu choć mocno nawilżony dużo mniej, w czasie większości pozycji – ruchy frykcyjne powodują pocieranie o zgrubienie na bliźnie, które jakby się znowu staje ranką i muszę czekać kilka dni by się zagoiła.
  Nie wyobrażam sobie po prostu u siebie odsłoniętego penisa, jak poradzę sobie z jego wrażliwością itd. Wiem, że czas leczy wszystko, kwestia przyzwyczajenia, ale jak z sexem, jak z sexem oralnym, jaka jakość. Wiem, że młodemu mężczyźnie łatwiej wejść na nowo w świat sexu z obrzezanym penisem, ale dojrzałemu facetowi ze swoimi nawykami, przyzwyczajeniami. W czasie sexu oralnego nie lubiłem nigdy by na maxa odsłaniać penisa, jeśli już to ściągać i naciągać napletek. Większość stref erogennych są w napletku, w czasie np. masturbacji mogę się doprowadzić tak siebie dotykając, że wcale nie ściągam napletka a więc całość „dotyku” idzie na napletek, który ma być wycięty. Czekam na Wasze opinie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *