Ile kosztuje obrzezanie?

Zabieg obrzezania może być refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia i wówczas taka operacja jest całkowicie bezpłatna. Jednak aby obrzezanie mogło zostać zrefundowane ze środków NFZ, musi zostać spełniony pewien warunek – a mianowicie: za obrzezaniem muszą przemawiać względy medyczne. Obrzezanie może być więc wykonane za darmo, ale jedynie wtedy, gdy stanowi ono forę terapii leczniczej (np. w przypadku stulejki czy innych schorzeń, których leczenie może polegać na usunięciu fragmentu lub całości napletka).

Jeśli mężczyzna chce wykonać obrzezanie, ale nie ma skierowania na zabieg od specjalisty, wówczas może skorzystać z ofert prywatnych klinik chirurgicznych. Takie powody dla obrzezania, jak względy estetyczne, higieniczne, kosmetyczne, seksualne albo obyczajowe, nie kwalifikują bowiem obrzezania do zabiegu refundowanego.

Ceny obrzezania w prywatnych klinikach są zróżnicowane – w zależności od miasta i konkretnej placówki medycznej, jej wyposażenia i personelu. Według najtańszych cenników obrzezanie można wykonać już za około 500 zł. Ale przykładowo w większych miastach trzeba zapłacić nawet 1500 zł – 1800 zł. Zabieg obrzezania w cenie niższej niż 1000 zł to rzadkość.