Czy utracę wrażliwość po obrzezaniu?

Wielu mężczyzn kwalifikujących się do zabiegu obrzezania zastanawia się, czy zabieg spowoduje utratę wrażliwości. W pewnej mierze zależy to od indywidualnych cech osobniczych konkretnego mężczyzny.Z reguły jednak obrzezanie wiąże się z pewnym stopniem zmniejszenia się wrażliwości żołędzi na bodźce dotykowe, jednak z reguły nie powoduje całkowitego zaniku tej wrażliwości.

U mężczyzn, którzy nie są obrzezani, napletek w całości lub częściowo zakrywa żołądź. Dzięki temu główka penisa może być odpowiednio nawilżona. Jeśli napletek zostanie usunięty, wówczas żołądź prącia pozostaje odsłonięta. Taki stan powoduje, że żołądź powoli wysycha i stopniowo twardnieje. Efektem tego jest zmniejszenie jej wrażliwości na bodźce dotykowe.

Jednakże nie oznacza to wcale, że satysfakcja seksualna też się zmienia. Często jest wprost przeciwnie – po obrzezaniu poziom odczuwanej satysfakcji z seksu może wzrosnąć. Zmniejszenie wrażliwości członka sprawia, że mężczyzna jest w stanie dłużej utrzymać erekcję, a tym samym wydłużyć stosunek seksualny – ty samym poprawia się jakość życia seksualnego partnerki. Ponadto w wyniku usunięcia napletka odsłonięta zostaje obręcz żołędzi. Ten element u osób nieobrzezanych jest praktycznie niemożliwy do stymulowania. U osób obrzezanych odsłonięcie obręczy żołędzi daje możliwość jej stymulowania, co znacznie podnosi intensywność przeżyć erotycznych.

Podsumowując, po obrzezaniu może dojść do zmniejszenia wrażliwości żołędzi, jednak wbrew pozorom ma to zalety – dłuższy stosunek oraz silniejsze doznania seksualne. Niektórzy mężczyźni decydują się na obrzezanie właśnie z tego względu, aby polepszyć jakość swojego życia seksualnego. Co więcej, obrzezanie wpływa nie tylko na seksualność mężczyzny, ale też kobiety, dla której dłuższy stosunek oznacza więcej satysfakcji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.