Co to jest naturalne obrzezanie?

Naturalne obrzezanie ma niewiele wspólnego z tradycyjnym zabiegiem usunięcia części lub całości napletka. Napletek bowiem nie zostaje wycięty, a mężczyzna nie przechodzi przez żadną operację. Jako naturalne obrzezanie określa się stan, w którym mężczyzna przez kilka miesięcy nie zsuwa napletka na żołądź, utrzymując ją nie zakrytą fałdem skórnym.  Przez około dwa miesiące mogą występować podrażnienia żołędzi związane z dyskomfortem, a czasami z bólem. Po tym czasie żołądź wysycha i twardnieje – tak samo, jak w przypadku obrzezania zabiegowego. Obrzezanie naturalne trwa o wiele dłużej, niż obrzezanie chirurgiczne. Jest procesem, który traw przez kilka miesięcy, dlatego na pierwsze efekty trzeba czekać dosyć długo. Tymczasem operacja powoduje natychmiastowy stan obrzezania, ale wiąże się z rekonwalescencją przez pierwszy miesiąc po zabiegu, podczas gdy obrzezanie naturalne jest całkowicie nieinwazyjne.

Mężczyźni, którzy decydują się na naturalne obrzezanie, robią to najczęściej ze względów higienicznych oraz po to, by poprawić jakość współżycia seksualnego – odsłonięta żołądź jest bowiem mniej wrażliwa na bodźce dotykowe, więc stosunek może trwać dłużej.

Naturalne obrzezanie nie jest jednak metodą zalecaną przez specjalistów. O wiele bezpieczniejsze i bardziej efektywne jest obrzezanie metodą chirurgiczną.